Aktualności

„Święto Pyry” w Trzemżalu

Spotkanie jest organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Trzemżala już od kilku lat w miejscowej Świetlicy Wiejskiej. Tegoroczna impreza miała miejsce 21 października.

„Święto Pyry” stało się swego rodzaju lokalną tradycją, która łączy pokolenia przy wspólnej tematycznej zabawie. Skierowane jest głównie dla dzieci, na które czekało w tym roku wiele zabaw prowadzonych przez profesjonalnych animatorów i konkursów – np. „na największego i najdziwniejszego ziemniaka” oraz „rzeźby z ziemniaka”. Koło Gospodyń przygotowało specjalnie na tą okazję ziemniaczane specjały: zupa ziemniaczana, szare kluski z boczkiem i kapustą, pyry z gzikiem, kluski śląskie z sosem. Podczas zabawy dzieci, dorośli mieli okazję swobodnie porozmawiać w miłej atmosferze, przy pysznym ciachu.

Jako Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno sp. z o .o. mieliśmy przyjemność przyczynić się do organizacji powyższej imprezy.

„Łączą nas pyry”, jak to pięknie ujęła Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Trzemżala.

Inne aktualności

„Święto Pyry” w Trzemżalu

Spotkanie jest organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Trzemżala już od kilku lat w miejscowej Świetlicy Wiejskiej. Tegoroczna impreza miała miejsce 21 października. „Święto Pyry”

Czytaj więcej »
Skip to content