Aktualności

PPZ Trzemeszno wzięło udział w wydarzeniu „Wieś w Centrum Pierwszej Stolicy Polski”

11 czerwca 2023  PPZ Trzemeszno wzięło udział w wydarzeniu „Wieś w Centrum Pierwszej Stolicy Polski” organizowanym przez Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. Spółka przedstawiła swój sztandarowy produkt – skrobię ziemniaczaną, ale także zainteresowanym rolnikom z dumą prezentowała wieloskładnikowy nawóz K5. Nasze stoisko przyciągało uwagę zarówno dzieci jak i ich rodziców. Zachęcano do różnych quizów, zabaw i zadań. Wszystkie gry były tematyczne i związane z ziemniakiem lub skrobią ziemniaczaną. Na zabawy w robienie jeża z ziemniaka czy odkrywanie praw fizyki w oparciu o zmieniającą swoją postać w czasie w zależności od siły nacisku cieczy nienewtonowskiej (skrobia+woda) skusili się nawet dorośli. Dzieci ustawiały się w kolejki do robienia i ozdabiania swoich „gniotków” z balonów wypełnionych skrobią ziemniaczaną, zaś szukanie figurek archaicznych zwierząt w pojemnikach ze skrobią, czyli zabawa w wykopaliska, wywoływała wiele emocji. Mali wynalazcy dowiedzieli się również jak zrobić magiczny obrazek, rysując klejem na kolorowej kartce i posypując go skrobią ziemniaczaną. Młodzież zaś z chęcią brała udział w quizach na temat ziemniaka. Za wszystkie przedstawione zadania na dzieci czekały słodkości i nagrody z logo naszej firmy.

Dodatkowo, wszystkie powyższe atrakcje organizowane prze PPZ Trzemeszno, uświetnione zostały przez malowanie twarzy, robienie tatuaży i figurek  z balonów, a także puszczanie baniek.

Dzieci opuszczały nasze stoisko rozemocjonowani, pełni radości… i nie zawsze czyści : )

Dziękujemy GRH w Żydowie za możliwość uczestnictwa w tym przemiłym wydarzeniu. Wspaniale było widzieć uśmiechnięte buzie dzieci i zadowolonych rodziców. Miło było się spotkać ze swoimi znajomymi, a także nawiązać nowe znajomości.

Inne aktualności

OGŁOSZENIE O SADZENIAKACH

W związku z trwającymi w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno sp. z o.o. przygotowaniami do zaopatrzenia Plantatorów Spółki w kwalifikowany materiał sadzeniakowy na wiosnę 2024 roku

Czytaj więcej »
Skip to content