Aktualności

XXII KRAJOWA WYSTAWA KONIKÓW POLSKICH TARPANIADA 2023

KRAJOWY CZEMPIONAT KONI RASY KONIK POLSKI

40 – lecie HODOWLI KONIKÓW POLSKICH W STADZIE OGIERÓW SIERAKÓW pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniach 25-26 sierpnia 2023 r. odbyła się XXII KRAJOWA WYSTAWA KONIKÓW POLSKICH TARPANIADA 2023 połączona z obchodami 40 – lecia HODOWLI KONIKÓW POLSKICH W STADZIE OGIERÓW SIERAKÓW zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Rolno – Hodowlane „GAŁOPOL” Sp. z o. o. pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. : Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  Pani Małgorzata Gośniowska – Kola, Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Pan Jacek Sommerfeld, przedstawiciele  władz samorządowych oraz spółek, nad którymi KOWR sprawuje nadzór właścicielski.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno sp. z o. o. reprezentowane było przez Prezesa Zarządu Panią Martę Milewską,  która przekazała na ręce Prezesa PR – H „GAŁOPOL” Sp. z o. o. Pana Andrzeja Kojro gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia i życzenia dalszych sukcesów hodowlanych.

Tarpaniada cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągnęła wielu widzów.  Podczas obchodów otwarto Muzeum Konika Polskiego, odbyła się konferencja naukowa dr Anny Nowickiej – Posłusznej oraz odsłonięto tablice Dyrektora Zbigniewa Chrzanowskiego i Prezesa Marka Zaleskiego.

Uczestnicy imprezy z pewnością na długo zapamiętają Pokaz Grupy Pana Andrzeja Woźniaka na Konikach Polskich oraz uroczysty korowód konikowy ulicami miasta.

Założone w 1828 r. jest najstarszym stadem ogierów na ziemiach polskich. Z pewnością warto zwiedzić to pełne uroku miejsce w dorzeczu Warty i zobaczyć zabytkowy pałac, przed którym rosną cyprysy nutkajskie, jak również kompleks stajni, powozownię, w której znajduje się kolekcja powozów
z przełomu XIX i XX wieku oraz szorownię z kolekcją uprzęży. W parku przypałacowym rośnie 700-letni dąb.

Inne aktualności

KAMPANIA PRODUKCYJNA 2023

W dniu 28 sierpnia br. rozpoczęliśmy kampanię produkcyjną 2023. Po skutecznym uruchomieniu oraz zwiększeniu dobowego przerobu Zakładu wprowadzono zmiany w organizacji przyjęcia surowca polegające na

Czytaj więcej »
Skip to content